czwartek, 13 marca 2014

Deutsche Bank promuje inteligentne zakupy

źródło: deutschebank.pl
Dziś w ofercie Deutsche Banku pojawiły się dwie nowe karty płatnicze IQ World MasterCard promujące sztukę inteligentnych zakupów – karta debetowa oraz  karta kredytowa. Żeby wzmocnić przekaz wysokim IQ, bank użył na nich wizerunku Alberta Einsteina. Mi wygląd kart się podoba, ale ważniejsze jest to co kryje się za tymi kartami.

W promocji od 13 marca do 15 maja 2014 r obie karty można otrzymać za 0 zł na zawsze (zwolnienie z opłaty dotyczy tylko osób które nie mają w DB odpowiednio karty kredytowej lub debetowej) wystarczy tylko aktywować kartę do 16 czerwca i w terminie miesiąca od aktywacji dokonać jednej transakcji bezgotówkowej kartą.


Z kartami połączony jest program lojalnościowy MasterCard Rewards. Jeśli ktoś będzie miał kartę kredytowa i debetową, punkty będą sumować się na jednym koncie. Program w innych bankach był powiązany z tymi lepszymi kartami a tu dość łatwo można do niego przystąpić mając debetówkę.

Co zyskujemy dzięki karcie debetowej IQ


 • bezprowizyjne wypłaty z bankomatów na całym świecie dla karty debetowej IQ wydanej do kont dbNET, db Life, db Invest, db Elite;
 • karta debetowa za 0 zł (w okresie promocji do 15 maja br.) na zawsze;
 • bezpłatny pakiet ubezpieczeń w karcie obejmujący ubezpieczenie środków pieniężnych wypłaconych przy użyciu karty, ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji dokonanych przez osobę trzecią przy użyciu zagubionej lub skradzionej karty, ubezpieczenie utraty przedmiotów codziennego użytku, ubezpieczenie utraty lub uszkodzenia mienia zakupionego przy użyciu karty;
 • zniżki w programach rabatowych: Strefa Rabatów Deutsche Bank i Buy&Smile MasterCard;
 • 300 punktów powitalnych w Programie MasterCard Rewards (trzeba wydać bezgotówkowo min 200 zł w ciągu 60 dni od podpisania umowy o kartę)
 • 1 punkt w Programie MasterCard® Rewards za każde wydane 5 zł
 • jednorazowy rabat 20% na zakup książek w salonach Empik do wykorzystania do 31.05.2014.

Bony do Empiku, kubki Saga Form


Deutsche Bank dla posiadaczy karty debetowej IQ przygotował dodatkowo 2 000 nagród. Zostaną one podarowane najaktywniejszym klientom. Regulamin Promocji VIP mówi, że konkurs będzie odbywał się w trzech cyklach:
 • I Cykl – trwać będzie od 13.03.2014 r. od godziny 00:00:00 do 03.04.2014 r. do godziny 23:59:59,
 • II Cykl – trwać będzie od 04.04.2014 r. od godziny 00:00:00 do 24.04.2014 r. do godziny 23:59:59,
 • III Cykl – trwać będzie od 25.04.2014 r. od godziny 00:00:00 do 15.05.2014 r. do godziny 23:59:59.
Osoby które w danych cyklach dokonają największej liczby transakcji bezgotówkowych kartą debetową IQ na kwotę min 50 zł otrzymają nagrody (bony na 500 zł lub kubki). Co ważne chodzi wyłącznie o transakcje w terminalach POS (zakup przez Internet i telefon nie będą brane pod uwagę). Transakcje nie mogą być anulowane i muszą być rozliczone do 7 dni roboczych po zakończeniu danego cyklu.

 • I Cykl – pierwszych 34 Uczestników otrzyma kartę prezentową na zakupy w Empik o wartości 500 zł, kolejnych 634 Uczestników otrzyma limitowaną wersję kubka firmy Saga Form,
 • II Cykl – pierwszych 33 Uczestników otrzyma kartę prezentową na zakupy w Empik o wartości 500 zł, kolejnych 633 Uczestników otrzyma limitowaną wersję kubka firmy Saga Form,
 • III Cykl – pierwszych 33 Uczestników otrzyma kartę prezentową na zakupy w Empik o wartości 500 zł, kolejnych 633 Uczestników otrzyma limitowaną wersję kubka firmy Saga Form.

Co zyskujemy dzięki karcie kredytowej IQ

 

 • 1000 punktów na start w Programie MasterCard Rewards (trzeba wydać bezgotówkowo min 200 zł w ciągu 60 dni od podpisania umowy o kartę)
 • 1 punkt w Programie MasterCard® Rewards za każde wydane 5 zł 
 • karta kredytowa za 0 zł (w okresie promocji do 15 maja br.) na zawsze;
 • nieprocentowany kredyt w karcie do 56 dni;
 • bezpłatnie prestiżowe usługi Concierge;
 • bezpłatne ubezpieczenie podczas podróży zagranicznych i ubezpieczenie karty od nieuprawnionych transakcji;
 • usługi assistance w nieprzewidzianych sytuacjach związanych z domem, samochodem oraz telefonem komórkowym;
 • zniżki w programach rabatowych: Strefa Rabatów Deutsche Bank i Buy&Smile MasterCard;
 • jednorazowy rabat 20% na zakup książek w salonach Empik do wykorzystania do 31.05.2014.
Jeśli kogoś interesują szczegóły oferty, warto wejść na dedykowaną stronę kartaIQ.pl poświęconą tym właśnie kartom.

O co chodzi z inteligentnymi zakupami


...bo nie każdy mógł się domyślić :)

Mądre zakupy to prawdziwa sztuka. Badania Deutsche Bank pokazują, że myśląc o produktach lepszej jakości Polacy wychodzą ze słusznego zazwyczaj przeświadczenia, że czas ich używania będzie znacząco dłuższy, więc mimo jednorazowego, większego wydatku w ostatecznym rozrachunku wolą zapłacić mniej. Poprzez funkcjonalności naszych najnowszych kart IQ chcemy promować wśród Polaków sztukę inteligentnych zakupów, a więc umiejętność dokonywania właściwych wyborów za najlepszą cenę – mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej i Inwestycyjnej w Deutsche Bank Polska

Regulamin promocji VIP
Regulamin Karta kredytowa za 0 na zawsze

5 komentarzy:

 1. kredytówka za free na zawsze bez opłaty rocznej/miesięcznej? może jestem zbyt podejrzliwy ale to trochę zbyt piękne ;) zastanawiam się czy bank może zerwać taką umowę jeśli np. uzna że mu się to nie opłaca = za mało transakcji/za mała kwota, wtedy już nie będzie umowy i nie będzie karty..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze=okres ważności karty kredytowej. Przynajmniej ja tak rozumiem zapis.

   Usuń
  2. Ja mam 2 takie w mbanku i citibanku - co jakiś czas banki mają takie oferty nie związane z obrotami na karcie - odnowienie też jest bezpłatne.

   Usuń
  3. a jednak jest całkiem nieźle zwolnienie z opłaty jest "każdym roku korzystania z Karty IQ przez cały okres trwania umowy o kartę kredytową"

   Usuń
 2. Nie to jest możliwe swego czasu załapałem się na promocję karty citiworld, która jest bezpłatna przez cały okres jej posiadania

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...