wtorek, 18 marca 2014

BGŻ Optima: wyższe oprocentowanie na koncie

źródło: bgzoptima.pl
BGŻ Optima podniosło oprocentowanie konta oszczędnościowego do 3,5% w skali roku. Niestety nowe oprocentowanie będzie dotyczyło tylko nowych środków* czyli nadwyżki ponad stan na 17 marca 2014 r i będzie obejmowało nowe środki tylko do kwoty 40 000 zł. Nowe oprocentowanie będzie obowiązywało do 17 czerwca 2014r.
*Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym (tj. saldem Rachunku Głównego na dzień 17 marca 2014 roku) według stanu na koniec każdego dnia w okresie od 18 marca do 17 czerwca 2014 w kwocie nie większej niż 40 000 zł.
To była ta lepsza część informacji.

Niestety wraz z podwyżką oprocentowania nowych środków, bank postanowił obniżyć oprocentowanie  środków już zgromadzonych na koncie - od dziś będzie to 2,5% w skali roku dla środków poniżej 100 000 (do wczoraj było to 2,8%). Oprocentowanie środków od 100 000 pozostaje bez zmian - dalej jest to 3% w skali roku.

Mimo tych zmian i tak warto mieć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. W przeciwieństwie do innych kont oszczędnościowych, daje ono możliwość bezpłatnego dokonywania dowolnej liczby przelewów na zdefiniowany przez nas inny rachunek. Konto prowadzone jest bezpłatnie.
Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną.

Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

  • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
  • stałe oprocentowanie 4% w skali roku;
  • 3-miesięczny okres lokaty;
  • min. kwota lokaty - 1000 zł, maks. – 20 000 zł;

załóż Lokatę Bezkarną >>

1 komentarz:

  1. intuicja mnie nie zawiodła :) dobrze że kilka dni przed końcem promocji przelałam kasę na inne konto :) teraz kasa wróci jako nowe środki, a przed 17 czerwca zrobi się podobny manerw

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...