piątek, 14 lutego 2014

Toyota Bank: lokata aktywna 4,5%

źródło: toyotabank.pl
Część z Was skorzystała z promocji na konta ToyotaBank: tej z Groupona ze zwrotem 10% transakcji czy też promocji Kona Jedynego  ze zwrotem 8% wydatków za paliwo.
Osoby posiadające konto w Toyota i mające wolne środki do ulokowania, może zainteresować promocyjna lokata.

Lokata Aktywna dla obrotnych daje możliwość zarobienia do 4,5% w skali roku (tak na prawdę troszeczkę mniej, ale o tym później). Więc w porównaniu z innymi rocznymi lokatami, oprocentowanie wygląda bardzo dobrze.Jak założyć lokatę na 4,5%


Oferta przeznaczona jest tylko dla osób posiadających konto w Toyota Banku. Żeby móc skorzystać z promocji należny zarejestrować się na dedykowanej stronie banku (wyrażając zgodę na przetwarzanie danych). Do promocji można przystąpić w okresie od 11 lutego do 11 kwietnia 2014 r. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, maksymalna to 50 000 zł. Standardowe oprocentowanie lokaty wynosi 2,5% w skali roku, ale można je podwyższyć. Dodatkowe 2 punkty procentowe zostaną przyznane jako premia.

Żeby podwyższyć oprocentowanie do 4,5% w skali roku, należy dokonywać min 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu poprzedzającym wypłatę premii oraz utrzymywać w każdym dniu miesiąca kalendarzowego poprzedzającego wypłatę premii minimalnego salda na koncie w kwocie nie niższej niż 2 500 zł. Nie można mieć także niedozwolonego zadłużenia na koncie utrzymującego się powyżej 31 dni.
Każda z transakcji kartą musi być na min 50 zł
Transakcja – bezgotówkowa transakcja płatnicza w kwocie nie mniejszej niż 50 (słownie: pięćdziesiąt) złotych, dokonana wydaną Uczestnikowi przez Bank Kartą płatniczą i zrealizowana w dowolnym punkcie handlowo – usługowym lub Internecie i zaksięgowana na rachunku Uczestnika

Jeśli wszystkie te warunki w danym miesiącu zostaną spełnione, to w kolejnym miesiącu dostaniemy na konto premię - dodatkowe odsetki od lokaty. Ponieważ jest to lokata dwunastomiesięczna, maksymalnie możemy otrzymać 12 takich premii.

Warunki podwyższenia oprocentowania, oznaczają że musimy mieć na koncie dzień w dzień co najmniej 2500 zł (bo jeszcze musimy raz na jakiś czas zapłacić kartą). Te środki nie będą dla nas zarabiać (standardowe konto jest oprocentowane na 0,5% w skali roku, Konto Jedyne nie jest wcale oprocentowane, droższe w obsłudze Konto Hybrydowe oprocentowane jest na 2,9% w skali roku). Trochę upraszczając wyliczenia, dla całości środków (lokata + kasa na koncie), przy kwocie lokaty 50 000 zł oprocentowanie wyniosłoby ok 4,3% w skali roku, co dalej jest przyzwoitą liczbą.

Regulamin promocji Lokata Aktywna

1 komentarz:

  1. całkiem fajna ta lokata, tym bardziej że i tak miałem zamiar trzymać konto do stycznia przyszłego roku, żeby zyskać ile się na na opcji z paliwem. No trudno, potrzymam konto chwilę dłużej

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...