piątek, 5 grudnia 2014

BZ WBK: Ratio z prenumeratą National Geographic lub Focus

źródło: bzwbk.pl
Jestem przeciwniczką korzystania z kredytu na karcie kredytowej, po wygenerowaniu rozliczenia rachunku karty wolę spłacić całość zadłużenia bo nie lubię sytuacji gdy muszę za coś płacić bankom...

Są jednak sytuację gdy warto rozważyć zadłużenie się na kredytówce. Jeśli w danym miesiącu mamy większe wydatki, za które możemy zapłacić kartą a wiemy że np za 2-3 miesiące będziemy mogli spłacić całość zadłużenia, lepiej będzie się opłacać skorzystanie z takiego kredytu niż kredytu gotówkowego.
Ponadto w części banków dostępna jest pewna hybryda - zadłużamy się na kredytówce a następnie możemy rozłożyć zadłużenie na raty.
Taka opcja dostępna jest miedzy innymi w Banku Zachodnim WBK, który w ramach najnowszej promocji, za przekształcenie zadłużenia na karcie w kredyt ratalny rozdaje prenumeraty czasopism.

Opcja Ratio  w BZ WBK


Pozwala ona na rozłożenie zadłużenia dokonanego na rachunku karty kredytowej na raty. Co ciekawe nie muszą być to transakcje bezgotówkowe ale mogą być to także transakcje gotówkowe. Żeby móc rozłożyć dług na raty, łączna wartość jednej lub kilku wybranych przez nas transakcji nie może być mniejsza niż 200 zł oraz nie może przekroczyć 95% limitu na karcie.
Spłatę można rozłożyć na od 3 do 48 rat.
Usługę Ratio można uruchomić nie później niż w ciągu 30 dni od dnia rozliczenia transakcji.

Standardowa opłata za uruchomienie opcji ratio wynosi 1% kwoty ale nie mniej niż 5 zł.
Aktualne oprocentowanie kredytu wynosi 12 % w skali roku.


Prenumerata za Ratio


Żeby skorzystać z promocji, należy zarejestrować się na stronie banku. W okresie promocji, czyli 1 grudnia 2014 r do 18 stycznia 2015 roku, należy uruchomić opcję Ratio na kwotę min 1000 zł na okres min 6 miesięcy.

Rejestrując się w promocji mamy możliwość wyboru czasopisma. Bank przewidział 1000 półrocznych prenumerat miesięcznika National Geographic Polska oraz 500 półrocznych prenumerat miesięcznika Focus.
Kartę kredytową oraz kredyt Ratio będziemy musieli tak długo otrzymywać jak będzie trwała nasza prenumerata. Wcześniejsza rezygnacja z karty lub zamknięcie opcji Ratio spowoduje wstrzymanie prenumeraty.

W ramach promocji bank zwalnia z opłaty za uruchomienie opcji Ratio.
Zakładając, że rozłożymy 1000 zł na 6 miesięcy, koszt odsetek wyniesie ok 35 zł.

Prenumerata na 6 miesięcy National Geographic Polska standardowo kosztuje 69 zł (czasami zdarzało się, że na serwisach w stylu Gruper była po 39 zł). Na stronie wydawcy gazet nie ma możliwości zakupu miesięcznika Fokus w opcji na pół roku (roczna prenumerata to koszt 79 zł).


100 punktów Payback


Dodatkowo posiadacze karty kredytowej Mastercard PAYBACK mogą dostać 100 punktów Payback. Punkty zostaną naliczone w ciągu 50 dni od daty zakończenia promocji.

Zarejestruj się i weź udział w promocji >>

Regulamin promocji Ratio z prenumeratą
Regulamin promocji 100 punktów

1 komentarz:

  1. Promocja ciekawa, nie da się ukryć i jako klient BZ WBK chętnie bym z niej skorzystał ale niestety czytanie elektronicznych magazynów to nie jest niestety to co lubię robić w wolnym czasie.. tym bardziej jeśli cały dzień spędza się na pracy przed szklanym monitorem w rożnych postaciach.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...