wtorek, 5 maja 2015

Credit Agricole: Karta pełna korzyści

Banki dostają wyższe prowizje za płatności karami kredytowymi. To zapewne jest jedna z przyczyn dlaczego znów zachęcają klientów do wyrobienia karty i korzystania z niej jak najczęściej. Do walki o klientów właśnie przyłączył się Credit Agricole który zachęca do wyrobienia "karty kredytowej pełnej korzyści" z 1000 zł na 12 miesięcy gratis i kuponem rabatowym o wartości 100 zł do perfumerii Douglas.


Zasady promocji


Promocja skierowana jest do osób które aktualnie nie mają karty kredytowej w Credit Agricole i zdecydują się na wyrobienie kredytówki. Do wyboru mamy następujące karty kredytowe: Credit Agricole Visa Standard, Credit  Agricole Visa  Silver, Credit  Agricole MasterCard  Silver, Credit  Agricole  Visa  Gold  lub  Credit Agricole MasterCard Gold.

W okresie promocji czyli od 4 maja do 31 lipca 2015 r należy złożyć wniosek o kartę kredytową. Jeśli wniosek składaliśmy przez internet lub telefon to w okresie 30 dni od złożenia wniosku musimy popisać umowę o kartę z limitem min 1500 zł (osoby które składały wniosek w oddziale banku, na  podpisanie umowy maja 14 dni).

Kupon do Douglas


Żeby dostać bon do perfumerii należy spełnić dodatkowe warunki. W okresie 90 dni od zawarcia umowy o kartę trzeba dokonać kartą min 3 transakcji bezgotówkowych lub gotówkowych na łączną kwotę min 150 zł. Bon do perfumerii jest niestety kuponem rabatowym - żeby go wykorzystać trzeba będzie zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym Douglas na jednorazowo min 300 zł. Kupon będzie ważny do końca listopada 2015 r. Bank przewidział pule 6000 kuponów. Nagrody zostaną rozesłane listem poleconym do 30 dni od zakończenia promocji.

1000 zł na 12 miesięcy gratis


Przy tym jak banki ostatnio kroją klientów na kredytach gotówkowych. Często okazuje się że lepszym rozwiązaniem jest zadłużenie się na karcie kredytowej. Credit Agricole proponuje rozłożenie 1000 zł na 12 rat z oprocentowaniem 0 zł, ale ten gratis zupełnie za darmo niestety nie jest. Musimy się liczyć z kosztem otrzymania/utrzymywania plastiku.

Żeby dostać 1000 zł bez odsetek, w dniu zawarcia umowy o kartę kredytową musimy złożyć dyspozycję przelewu środków lub wypłaty gotówki z rachunku karty kredytowej na równą kwotę 1000 zł. Trzeba też złożyć dyspozycję rozłożenia zadłużenia na raty. W przeciwieństwie do promocji jakie zwykle robi Bank Zachodni WBK, za przelew z rachunku karty kredytowej w CA nie zapłacimy prowizji, nie zapłacimy także prowizji za rozłożenie promocyjnego tysiaka na ratalną spłatę. Pożyczamy 1000 zł i oddajemy tę kwotę w 12 ratach.

Dodatkowy warunek to wykonanie w ciągu 90 dni od zawarcia umowy o kartę trzeba dokonać kartą min 3 transakcji bezgotówkowych lub gotówkowych na łączną kwotę min 150 zł. Jeśli tego nie zrobimy, bank zacznie pobierać standardowe odsetki od naszego zadłużenia.

Ile kosztuje karta 


Karta nie jest za darmo.
W zależności od rodzaju karty na jaką się zdecydujemy, trzeba się liczyć z następującymi kosztami:
- karta gold opłata roczna za wydanie/użytkowanie karty: 0 zł przy obrocie rocznym kartą min. 18 000 zł lub 75 zł przy obrocie rocznym kartą min. 12 000 zł lub przy obrocie niższym opłata 200 zł
- karta silver: 0 zł za wydanie karty, miesięczna obsługa karty 7,90 zł lub 0 zł jeśli w miesiącu wydamy kartą min 700 zł
- karta standard: 0 zł za wydanie karty, miesięczna obsługa 4,90 zł lub 0 zł jeśli w miesiącu wydamy kartą min 400 zł

Do tego dochodzą odsetki za korzystanie z kredytu na karcie - 10% w skali roku (jeśli nie będziemy w terminie spłacać całości zadłużenia a tylko np kwotę minimalną).

Mnie ta promocja nie zachęciła do wyrobienia kredytówki w CA. Credit Agricole ma za to całkiem fajną promocję konta - można w niej dostać premię nawet 1000 zł.

Osoby które szukają promocji na karty kredytowe powinny zapoznać się z tymi ofertami:
- Citi Bank karta kredytowa z tabletem
- Citi Bank karta z voucherem
- Bank BPH karta z bonem do Merlin
- Bank Millennium karta ze zwrotem do 5% (we wpisie jest też opis niestety nieaktualnej już promocji)


Regulamin bon
Regulamin 1000 zł

1 komentarz:

  1. łeeee to bon rabatowy... czyli i tak trzeba wydać min 3 x wiecej

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...