czwartek, 14 maja 2015

Getin Bank: Wkrótce karta ze zmiennym kodem CVC

Getin Bank można lubić albo nie, ale trzeba przyznać że promują produkty i rozwiązania innowacyjne na polskim rynku. Oni jaki pierwsi wprowadzili: kartę która wyświetla stan konta, logowanie "wężykiem" do bankowości mobilnej czy też samoobsługowe oddziały. Czas na kolejną nowość - kartę ze zmiennym kodem CVC

Część osób bo się płacić w internecie karta kredytową/kartą do konta bo trzeba podać dane karty i jej użytkownika. Miedzy innymi do autoryzacji transakcji potrzebny jest kod CVC - to ten 3 cyfrowy numer na odwrocie karty. Getin Bank postanowił, że zamiast stałego kodu wytłoczonego na karcie będzie kod zmienny. Dzięki czemu transakcję będą jeszcze bardziej bezpieczne.

Mi ten pomysł się podoba. Sama nie czuję się do końca komfortowo gdy jakiś serwis proponuje mi zapisanie danych karty.

Poniżej fragment informacji prasowej:

Getin Bank, lider nowoczesnej bankowości nie tylko na polskim, ale również międzynarodowym rynku, jako pierwszy i jedyny bank na świecie rozpoczął program pilotażowy rewolucyjnej karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zwiększające ochronę transakcji internetowych przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi. Rozwiązanie będzie dostępne dla Klientów Getin Banku do końca II kwartału br.

(...)

Karta ze zmiennym kodem weryfikacyjnym jest kolejnym innowacyjnym narzędziem w tegorocznej ofercie Getin Banku. W najbliższych miesiącach Bank zapowiada także wprowadzenie nowoczesnej karty biometrycznej, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia autoryzację transakcji za pomocą odcisku palca zamiast tradycyjnego kodu PIN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...