środa, 27 maja 2015

mBank: eMax plus na 2,5%

Dziś mBank mnie mocno zdziwił. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej wyświetlił mi się komunikat, że mogę założyć rachunek oszczędnościowy eMax plus z oprocentowaniem 2,5% w skali roku.

Oprocentowanie jak na mBank bardzo dobre. Szok tym większy, że już mam 2 rachunki eMax plus (ze stanem środków w okolicach 0 zł) więc po co miałabym zakładać trzeci? I chyba najważniejsze pytanie, jakie są warunki tej promocji?


W komunikacie widocznym w bankowości zabrakło szczegółowych informacji. Szczegółowe informacje są dostępne dopiero podczas składania wniosku.O co chodzi?

Telefon na infolinię i okazuje się, że to oferta specjalna dla wybranych klientów. Ciekawe czy 99% klientów zostało wybranych ;-)
Z warunków promocji wynika, że można mieć tylko jeden rachunek z podwyższonym oprocentowaniem. Okazuje się, że nie muszę jednak zakładać nowego rachunku ale mogę "edytować" na nowe warunki jeden z posiadanych eMax plus. Szkoda, że takie oprocentowanie będę miała tylko do 31 sierpnia 2015 i co najważniejsze podwyższone oprocentowanie dotyczy tylko kwoty od 50 000 do 100 000 PLN "Środki pieniężne zgromadzone na rachunku w wysokości innej niż wskazana powyżej oprocentowane są zgodnie z wartościami stóp procentowych podawanych w Tabeli stóp procentowych" czyli

Czekam na informację, czy BGŻ Optima pozostawi bez zmian oprocentowanie i do kiedy będą obowiązywać nowe warunki oferty. Od tego w moim przypadku będzie zależała decyzja o założeniu/przekształceniu rachunku eMax Plus w mBanku.

7 komentarzy:

 1. to dziwne bo ja mam podobną ofertę ale powyższa kwota 2.50% dotyczy tylko kwoty 0-50.000 :-(

  http://imageshack.com/a/img537/3826/aqktrj.png

  więc lipa, może widzieli że nie trzymam u nich kasy od dłuższego czasu to zaproponowali tylko taki przedział

  co ciekawe 2konstultantów nie potrafiło mi odpowiedzieć jakie będzie oprocentowanie dla kwoty >50.000

  dopiero konsultacja z 3cią osobą dała radę ale też odniosłem przekonanie że pan wolał mnie nie wprowadzić w błąd niż był co do tego przekonany i odpowiedział że dla kwoty wyższej niż 50K kwota jest zgodna z tabelą opłat i prowizji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo czyli jednak jest jakaś segmentacja klientów. Myślałam, że wszystkim wyświetlają to samo z gadką "specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę".

   Usuń
  2. mi na infolinii powiedzieli że to oprocentowanie jest bez górnego limitu kwoty, sprawdziłam potem we wniosku i mam limit 50-100K

   Usuń
 2. Jest segmentacja! Mnie zaproponowali oprocentowanie 1.4% w przedziale 50 tys - 100 tys, wiec niezbyt wesolo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za taką super ofertę to można się obrazić na bank

   Usuń
 3. Wisienką na torcie jest sposób konstruowania oferty. Jeśli promocja jest dla kwoty do 50.000 zł, a na koncie masz 50.001 zł, to po miesiącu otrzymasz standardowe oprocentowanie (0,5%), a nie promocyjne (2,5%) dla całej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
 4. caly ten mbank to lipa. jestem prawie tam od poczatku, tani bank bo nie budowali 'marmurów' a teraz nic wiecej niz w innych. emax na poziomie 0,5% minus belka to żenada. trzymalem tam kasę poki mieli tanie przelewy (juz nie darmowe), teraz są na 'minus' oplaty za kartę, za prowadzenie konta, za kazde gwno. bye, niemiecki menty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...