środa, 19 sierpnia 2015

Alior Bank: Lokata 2,85%

Poszukiwania lokat z przyzwoitym oprocentowaniem ciąg dalszy.
Oprocentowanie lokat spada od dłuższego czasu. Banki są w stanie zaproponować lepsze oferty ale tylko jako wabik na przyciągnięcie klienta (najlepiej dodatkowo wciskając mu konto). Żeby znaleźć dobre lokaty, trzeba kombinować - np przenosząc środki między bankami.

W Alior Banku dostępna jest lokata 2,85% zakładana na 270 dni. Jej główną zaletą jest to, że nie trzeba posiadać konta w tym banku - można ją założyć online. Lokatę zakładamy przez bankowość elektroniczną (jeśli już jesteśmy klientami Aliora i mamy dostęp do bankowości internetowej) lub składając wniosek o lokatę na stronie banku. Lokatę można założyć jako lokatę nieodnawialną, wtedy środki powrócą na rachunek z którego została opłacona lokata.

Wada tej lokaty: depozyt można założyć tylko na nowe środki* - czyli nadwyżkę ponad stan na 20 lipca 2015 r. Mimo położenia Alior Banku z Meritum Bankiem pracownicy banku zapewniają że w tym przypadku chodzi o stan środków a Aliorze.

Oprócz lokaty na 270 dni, z ciekawszych lokat dostępna jest też lokata na 120 dni z oprocentowaniem 2,75% w skali roku.

*Do zawarcia umowy lokaty 120-dniowej na 2,75%, lokaty 210-dniowej na 2,85% oraz lokaty TOP5 - 92-dniowej uprawnieni są klienci deponujący w Banku nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych, prowadzonych w złotych, według stanu na dzień 20.07.2015 r. Łączna kwota lokat nie może przekraczać różnicy pomiędzy saldem bieżącym rachunków, a saldem z dnia 20.07.2015 r. Promocja obowiązuje do odwołania.

Osoby które i tak chcą założyć konto w Alior Banku mogą skorzystać z możliwości założenia lokaty na 2 miesiące z oporcentowaniem 4% np do nowego Konta Internetowego.

19 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. hmmm... też szukam lokaty, ale ≥ 3% ... Nie zostało mi już wiele banków z promocyjną lokatą... Jest jeszcze "energoLOKATA 3M PLUS" 2,9% na 3 miesiące - przeze mnie już wykorzystana, ale może ktoś z was skorzysta. Trzeba uważać na przelewy - bo tam każdy przelew płatny 0,40zł (portfel depozytowy). Więc trzeba od razu ustawić limit przelewu na taki, żeby całą lokatę dało się jednym przelewem zabrać. Dziś także czytam, że jeśli ktoś nie miał tam konta przez ostatnie 12mcy, to może również założyć lokaty na 3% na 3mc (lokata Barbara i lokata Irena - ale obie zakładane w oddziale banku, w konkretnych placówkach - sprawdźcie w załączniku). W tym banku max kwota lokat opiewa na 1 mln, więc większości z was nie grozi limit górny :-)

  https://online.neobank.pl/jbpmedia/pliki_zarzadzane/img/dynamiczne/pliki_produktow/Tabela%20depozytowa%20od%2019_08_2015.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może w jakimś spółdzielczym znajdziesz lepszą lokatę. Ale ostatnie jaja z SK Bankiem źle wpłyną na wizerunek także banków spółdzielczych

   Usuń
 3. Na 2,85% ma też lokatę IdeaBank (Lokata Power) na 6 lub 9 mcy (czyli jw. 270dni). Na krócej też da się założyć, ale wówczas oprocentowanie spada do 2,75%. Szukam dalej....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w IB też tylko dla nowych środków, jak Ci się kończy lokata właśnie u nich to lepiej to Power nie założysz.
   Poza tym znam trochę osób z urazem do banków należących do Leszka Czarneckiego.

   Usuń
 4. Do jakiej kwoty można otworzyć lokatę? Nie mogę znaleźć informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. określona jest tylko minimalna kwota 1000 zł.
   Brak maksymalnego limitu ani liczby lokat. Warto więc podzielić forsę na mniejsze lokaty.

   Usuń
 5. w Noble Banku jest lokata rentierska na 3% lub 3,25% ale zakładana na 2 lub 3 lata :)

  Lokata Rentierska Gold XI to 24-miesięczna lub 36-miesięczna lokata bankowa oprocentowana 3,00% lub 3,25% w skali roku. Wypłata odsetek z lokaty występuje raz w miesiącu w wyznaczonym przez Klienta dniu. Minimalna kwota inwestycji 150 000 zł. W przypadku ulokowania kwoty min. 1 mln zł Klient ma możliwość korzystania przez okres 1 roku z Programu Noble Concierge na warunkach określonych w regulaminie promocji. Likwidacja lokaty w ciągu 12 miesięcy od założenia lub odnowienia Lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do wysokości 1,00%, a likwidacja w terminie późniejszym – obniżeniem oprocentowania do wysokości 1,25%. Lokata jest odnawiana na taki sam okres z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia dla 24-miesięcznej standardowej oszczędnościowej lokaty terminowej ze stałym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha :) opcja z concierge jest ciekawa ;-) tylko kasy na taką lokatę u mnie brak

   Usuń
 6. Raiffeisen Polbank obecnie ma oferte dla swoich klientow: lokata na 3 miesiace, na 3%, bez gornego limitu, dolny limit 3 tys zl. Tylko do zalozenia w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nic takiego nie ma na stronie, skad ta informacja, jaka nazwa tej lokaty ?

   Usuń
  2. Nie ma na stronie, gdyz jest to oferta dla aktualnych klientow banku, wiec informacja o tym przyszla droga sms oraz mailowa.
   Jednak wydaje mi sie, ze gdyby nowa klient poszedl do banku i chcial otworzyc konto, pytajac przy okazji o jakas lokate, to mogliby ta wlasnie lokate od razu zaproponowac...

   Usuń
  3. chyba tylko dla wybranych klientów, bo tez nie mam smsa ani maila z ofertą

   Usuń
 7. Dla wybranych i osób towarzyszącym im w wizycie w oddziale, które nie są klientami banku. Oferta była do 15.08. i była na jakieś hasło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozliwe, ze byla do 15.08. Teraz jest do ktoregos wrzesnia.

   Usuń
  2. szkoda, bo myślałam że w poniedziałek przetestuję.
   Dla tych co przegapili - w Rajfie można założyć lokatę mobilną także do konta oszczędnościowego, co ciekawe więcej niż raz :)
   http://wyjadaczewisienek.blogspot.com/2015/07/raiffeisen-polbank-wiele-lokat-mobilnych.html

   Usuń
 8. A czy ktoś próbował założyć więcej niż 1 lokatę mobilną z 1 konta w tym samym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio skończyła się kolejna edycja oferty toyoty lokata+140zł, w millenium i getinku można zakładać lokaty mobile wielokrotnie, a tu taka nędza opisywana?
  Do tego w millenium konto osobiste na 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toyota i Millennium wymagają zakładania konta (nie każdy chce się w to bawić). Getin Bank bank ma wśród moich znajomych mocno podzielone opinie :)
   Lokata w Aliorze to pewna alternatywa dla tych, którzy już wszystko wszędzie mieli ;-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...