poniedziałek, 18 sierpnia 2014

BZ WBK: Lokata Swobodnie Zarabiająca 4%

źródło: bzwbk.pl
Przeczytałam dziś wpis z bloga BZ WBK i rozbudziłam w sobie nadzieję na ciekawą ofertę lokaty na 4%. Oczywiście oprocentowanie wyglądało zbyt pięknie, dlatego niezbędna okazała się analiza wpisu oraz przejrzenie regulaminu.
Niestety wpis okazał się świetnie skonstruowanym tekstem. Nie wprowadza w błąd ale czytając go można sobie dopowiedzieć zbyt dużo rzeczy...Opis promocji z blog.bzwbk.pl


Mam wrodzoną niechęć do „gwiazdek”, warunków, zastrzeżeń i tym podobnych zabiegów, powodujących, że produkt na pozór nieskomplikowany, staje się łamigłówką, której rozwiązanie przestaje mnie interesować. Koniec końców, po prostu rezygnuję z zakupu i szukam na rynku innej propozycji odpowiadającej moim potrzebom. Po prostu lubię wiedzieć za co płacę i co dostaję w zamian bez zbytniego owijania w tzw. bawełnę.

Pracując nad nową „Lokatą Swobodnie Zarabiającą – Nowe Środki” staraliśmy aby nasi Klienci nie musieli mierzyć się tym podobnymi łamigłówkami. Kierowaliśmy się zasadą – ma być prosto i atrakcyjnie. Dlatego nową lokatę można w zasadzie opisać dwoma cyframi, a dokładniej jedną ale powtórzoną – 4% w skali roku dla nowych środków na 4 miesiące, czyli wysokie oprocentowanie i krótki czas na jaki zamrażamy nasze pieniądze. Przyznajcie, że brzmi to nieźle! Co więcej, na naszej lokacie górny limit kwotowy to nie 10 000 czy 20 000zł ale, aż 500 000zł!

Analogicznie jak przy Koncie Godnym Polecenia, gdzie Klienci otrzymywali pełną funkcjonalność konta zupełnie bez żadnych opłat, tak w przypadku nowej lokaty oferujemy atrakcyjne oprocentowanie bez konieczności spełniania jakichkolwiek, dodatkowych warunków, jak np. skorzystanie z karty kredytowej czy kredytu. Podobnie również jak przy Koncie Godnym Polecenia dla tych, którzy chcieliby odnowić lokatę i zagwarantować sobie przy odnowieniu atrakcyjne oprocentowanie proponujemy udział w promocji „Gwarancja 4%”. Po spełnieniu pewnych warunków po 4 miesiącach lokata zostanie odnowiona z tym samym, atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości 4%.

Po więcej szczegółów na temat naszej Nowej Lokaty Swobodnie Zarabiającej – Nowe Środki 4M zapraszam do serwisu, a po samą lokatę do naszych placówek bankowych.Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca wg regulaminu


Oferta dobrej lokaty, "prostej i atrakcyjnej" jest dokładnie tym czego szukałam.
Niestety jakoś tak mam, że jak widzę promocję zaglądam do regulaminu... Szczególnie jak widzę tekst, że oprocentowanie 4% będzie "po spełnieniu pewnych warunków".

Jak dostać 4% na lokacie


Żeby skorzystać z promocji "Gwarancja 4%" w okresie promocji (od 18.08 do 31.10.2014 r) należy założyć:
a) Lokatę wraz z Pakietem Konta i dodatkowo pomiędzy 1.08.2014 r. a dniem otwarcia Lokaty nie był posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego w BZWBK prowadzonego w złotych polskich
lub
b) Lokatę wraz z Kartą kredytową i dodatkowo pomiędzy 1.08.2014 r. a dniem otwarcia Lokaty nie był posiadaczem głównej lub dodatkowej Karty kredytowej wydanej przez BZWBK


Jeśli dobrze rozumiem regulamin to dopiero lokata odnowiona będzie oprocentowana stawką 4% w skali roku:
Uczestnik Promocji po spełnieniu warunków określonych w § 3 pkt. 2 otrzyma promocyjne oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku na Lokacie, która zostanie odnowiona na okres kolejnych 4 miesięcy.

Czyli pierwsza lokata będzie oprocentowana zgodnie ze standardowymi stawkami:
- 2,50% - od 1 000 zł do 49 999,99 zł
- 2,75% - od 50 000 zł do 99 999,99 zł
- 3,00% - od 100 000 zł
Te atrakcyjne nie są :)

Warunki z § 3 pkt. 2 które trzeba spełnić żeby zasłużyć na 4% wyglądają następująco


2. W celu uzyskania promocyjnego oprocentowania, Uczestnik Promocji musi spełnić następujące warunki:
a) w przypadku Lokaty z Pakietem Konta:
• wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz podać numer telefonu komórkowego polskiego operatora służący do kontaktu z Bankiem, oraz
• zawrzeć umowę Lokaty z opcją automatycznego odnowienia oraz jednocześnie zawrzeć umowę
o Pakiet Konta. Warunkiem skorzystania z Promocji jest zawarcie umowy o Lokatę i umowy o Pakiet Konta w tym samym dniu, oraz
• zrealizować w Okresie trwania Lokaty transakcje bezgotówkowe Kartą debetową wydaną do konta osobistego (z wyłączeniem usługi Cash Back) na łączną kwotę minimum 8 tys. zł.
lub
b) w przypadku Lokaty z Kartą kredytową:
• wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz podać numer telefonu komórkowego polskiego operatora służący do kontaktu z Bankiem oraz
• zawrzeć umowę Lokaty z opcją automatycznego odnowienia oraz zawrzeć umowę o Kartę kredytową oraz
• zrealizować w Okresie trwania Lokaty transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe (w tym również
przelewy) Kartą kredytową (z wyłączeniem usługi Fast Cash) na łączną kwotę minimum 8 tys. zł
.

Szczególnie spodobał mi się zapis o obrocie kartą na 8 000, jeśli dobrze rozumiem to trzeba tyle wydać w 4 m-ce... Inna sprawa, że ja mam tylko jedną możliwość założenia promocyjnej lokaty - musiałabym wziąć kartę kredytową (konto w BZ już mam).

Żeby mieć szansę na lokatę 4% musimy ulokować nowe środki (co w tym przypadku oznacza nadwyżkę ponad stan na 31 lipca 2014 r).

Parametry lokaty z Gwarancją 4%


Jak już spełnimy warunki promocji, nasza odnowiona lokata będzie miała parametry
 • oprocentowanie  4% w skali roku
 • okres lokaty 4 miesiące
 • minimalna kwota lokaty 1 000 zł, maksymalna 500 000 zł
 • można założyć tylko jedną promocyjną lokat

Zakładając, że zdecyduję się na lokatę w BZ WBK, spełnię warunki otrzymania oprocentowania 4% w skali roku to uśredniając warunki na 8 miesięcy (założona lokata + 1 odnowienie) oprocentowanie wygląda znacznie gorzej, będzie to mniej więcej (pomijam kwestię kapitalizacji odsetek):
- 3,250% - od 1 000 zł do 49 999,99 zł
- 3,575% - od 50 000 zł do 99 999,99 zł
- 3,500% - od 100 000 zł
W kilku bankach podobne oprocentowanie jesteśmy w stanie dostać od ręki, bez bawienia się w spełnianie dodatkowych wymogów.

Ja z tej promocji nie mam zamiaru korzystać.

Aktualizacja 20.08.2014

jednak nie jest tak, źle jak się na początku mi wydawało. Już pierwsza lokata jest zakładana na 4% w skali roku. Oprocentowanie można utrzymać na kolejny okres jeśli spełni się dodatkowe warunki opisywane w regulaminie.

Pozostaje tylko upierdliwość udania się do oddziału banku.Regulamin promocji

6 komentarzy:

 1. Obroty kartą na 8 tys. /4 mce ?! To chyba trzeba co najmniej 4/5 osób to tej promocji. Każda wkłada po 100 tys. na lokatę. A osoba która zakłada lokatę na swoje nazwisko chodzi z pozostałymi codziennie na zakupy... hehhehehe

  OdpowiedzUsuń
 2. hahaha to jakaś parodia a nie promocja

  OdpowiedzUsuń
 3. "Po spełnieniu pewnych warunków po 4 miesiącach lokata zostanie odnowiona z tym samym, atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości 4%." Z tego wynika, że od początku jest 4% i to w sumie 8 m-cy, a co do regulaminu (8000 zł kartą !!!) to wg mnie jak się spełni te warunki to będzie 4%, a jak nie to oprocentowanie standardowe, bo kapitalizacja chyba i tak na koniec okresu jest. Tragiczna ta lokata.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego co wiem to lokata rzeczywiscie jest prosta - 4 proc od poczatku i 4 proc przy mozliwosci odnowienia (wydac 8 tys karta do konta( i nowe srodki liczone od 31 lipca. Wysoka kwota maksymalna i szkoda ze jedynie 4 miesiace....

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktoś tutaj źle policzył. Lokata faktycznie jest na 4% i na 4 miesiące! Warunki trzeba spełnić jak ktoś chce sobie zagwarantować oprocentowanie 4% przy odnowieniu lokaty na kolejne 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. źle zinterpretowałam zapis w regulaminie. Niestety infolinia BZ WBK utwierdziła mnie w błędnym przekonaniu że pierwotna lokata jest oprocentowana 2,5%-3% w skali roku a dopiero przedłużenie jest na 4%.
   To że ja coś przeczytałam to jedno, gorzej że pracownicy banku podają błędne informacje

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...