czwartek, 7 sierpnia 2014

BNP Paribas: jak założyć iKonto z tabletem

W poniedziałek pisałam o najnowszej promocji BNP Paribas, w której to bank rozdaje tablety do iKonta.
Z rozmów ze znajomymi wynika, że wiele osób jest zdziwionych jak wygląda proces zakładania takiego rachunku. Dla osób które jeszcze nie złożyły wniosku, lub są dopiero w trakcie procedury aktywacji iKonta zamieszczam informację, jak to będzie wyglądać.


Zakładanie i aktywacja konta step by step

 1. Przede wszystkim należy złożyć wniosek o iKonto przez Internet. Do złożenia wniosku będą nam potrzebne dane osobowe z dowodu osobistego oraz numer rachunku z którego będziemy robić przelew aktywacyjny. W przeciwieństwie do innych banków, nie ma możliwości wybrania opcji popisania umowy w oddziale czy też dostarczenia umowy kurierem. Wnioskując o konto, wnioskujemy jednocześnie o kartę do konta (jest ona nam niezbędna żeby spełnić warunku promocji)
 2. Robimy przelew aktywacyjny na 1 zł ze swojego rachunku. Dane do przelewu zostaną nam wyświetlone na ostatniej stronie formularza internetowego, ponadto dostaniemy email z danymi do przelewu (nr rachunku, tytuł, kwota itp). Ważne jest aby dane były identyczne jak we wniosku o konto. Więc jeśli zakładamy konto na siebie, nie może być to przelew z konta rodziców ;)
 3. Jeśli poprawnie przejdziemy proces weryfikacyjny, dostaniemy kolejny email z prośbą o aktywację iKonta. Mamy na to 5 dni. W mailu będzie krótka ankietka (BNP będzie chciał wiedzieć np ile będziemy mieli wpływów na konto, z jakiego tytułu, ile zarabiamy). Najważniejsze jest to, że oprócz ankietki musimy też załączyć skany dowodów osobistych. Ja akurat miałam skany, ale myślę że wystarczy im też czytelne zdjęcie dowodów. Teraz dla odmiany znów jesteśmy weryfikowani...
 4. Jeśli i tę weryfikację przejdziemy pomyślnie, dostaniemy sms z informacją: "Możesz się zalogować. Login otrzymasz w tytule przelewu zwrotnego przesłanego na Twój stary rachunek"
 5. Teraz wystarczy poczekać na kolejną sesję eliksir, żeby taki login dostać :)
 6. Gdzie szukać hasła do rachunku? O dziwo nie przychodzi na maila czy też sms. Żeby uzyskać hasło należy dokonać pierwszej próby logowania do bankowości internetowej. Dostaniemy wtedy hasło startowe do systemu Pl@net. Dzięki niemu będziemy mogli ustawić swoje hasło do konta.
Proces zakładania rachunku na pewno nie należy do szybkich i na pewno nie zajmuje reklamowane 5 min :) Tyle to zajmuje wypełnienie wniosku. Ze względu na sesje eliksir proces może zająć nawet kilka dni (jeśli przelew aktywacyjny wychodzi np ostatnią sesją w piątek, w BNP będzie zaksięgowany w poniedziałek). Ja już mam konto aktywne, teraz czekam na kartę.


Zasady promocji


Dla przypomnienia wpisuję raz jeszcze zasady jakie obowiązują w tej promocji.

Promocja rozpoczęła się 1 sierpnia i potrwa do 31 sierpnia (lub do wyczerpania puli nagród). W tym czasie należy złożyć wniosek o iKonto oraz dokonać przelewu aktywacyjnego.
Żeby dostać tablet należy także zrobić obrót kartą. Do 30 września 2014 r musimy wykonać transakcje kartą debetową min 400 zł.

Jeśli wypowiemy umowę o konto przed upływem 12 miesięcy, bank obciąży nas kwotą 400 zł.

Jeden uczestnik może otrzymać tylko jeden tablet Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110. Nagrody zostaną wysłane na adres korespondencyjny do 10 października 2014r.

Załóż iKonto i odbierz tablet >>
Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

5 komentarzy:

 1. Warunkiem skorzystania z promocji jest również nie posiadanie w historii żadnego produktu w BNP Paribas, dawnym Fortis i dawnym Dominet Banku. Kto np. miał kiedyś lokatę w Dominet Banku nie skorzysta z tej promocji - wniosek zostanie odrzucony.

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy rezygnacja z samej karty będzie wiązać się z koniecznością zwrotu 400 zł? w regulaminie jest , że ". nie wypowie umowy o prowadzenie ikonta". Umowa jest jedna tzw Multiproduktowa tzn na konto i na kartę razem , rezygnacja z karty jest w pewnym sensie wypowiedzeniem (częściowym) tej umowy , ktoś się dopytywał na infolinii ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie się dowiedziałam, iż do MoneyBack zaliczają wyłącznie transakcje wykonane przez PayU... buuu....a tak się chwalą tym MoneyBackiem, a zwykłego PayPala nie wliczają. Badziew.

  OdpowiedzUsuń
 4. W TOiP jest info, że opłatę 6 zł można ominąć tylko w przypadku nie korzystania z MoneyBacku, jeśli się korzysta to opłata 6 zł jest zawsze naliczana, czyli po zakupach przez PayU za 200 zł jesteśmy dopiero na zero z opłatą a później dopiero zaczyna się zarabiać na MoneyBacku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten zapis nie dotyczy iKonta (w TOiP jest rozróżnienie)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...