wtorek, 26 sierpnia 2014

BGŻ Optima: Bank który kocha procentem

źródło: bgzoptima.pl
Musze przyznać, że nie zdziwiłam się że bank BGŻ Optima postanowił przedłużyć promocję z wyższym procentem na koncie oszczędnościowym. Szczęśliwe te osoby, które pamiętały o przelaniu na chwilę pieniędzy na inne konto, tak aby to co stare wróciło do BGŻ jako nowe :)

Konto oszczędnościowe 3,5%


Limit pozostał bez zmian - do 100 000 zł nowe środki* objęte są oprocentowaniem 3,5% w skali roku.
Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać do 25 listopada 2014 r. Warto ustawić sobie w kalendarzu przypomnienie o przetransferowaniu na chwilę pieniędzy, być może znów bank postanowi przedłużyć promocję na nowe środki.

*Przez „nowe środki” rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym (tj. saldem wg stanu na koniec dnia 25 sierpnia 2014 roku, a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po tej dacie – 0zł) według stanu na koniec każdego dnia promocji (w okresie od 26 sierpnia do 25 listopada 2014 r.) w kwocie nie większej niż 100 000 zł.
 

Konto w BGŻ Optima moim zdaniem jest od dłuższego czasu najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest bezpłatne, w miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej ilości przelewów na zdefiniowane konto. Pakiet konto + lokata zakładamy online, umowę "podpisujemy" smsem (wpisujemy  kod autoryzacyjny), swoją tożsamość natomiast potwierdzamy dokonując przelewu z innego banku.

Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 4% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 20 000 zł;

załóż Lokatę Bezkarną >>

5 komentarzy:

 1. co z tego że ustawiłem sobie przypomnienie jak pojechałem na wakacje bez tokena i nie mogłem zrobić przelewu:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślicie, że oprocentowanie lokat pójdzie w górę ? W tej chwili z krótkoterminowych jest IdeaBank na 3,8% (lub 3,7%) i 3 mce, w zasadzie bez limitu kwoty (milion) i bez zakładania konta. W BGŻ konto założyć trzeba, no i jest limit do 20 tys.
  Czekać na wyższe oprocentowanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja akurat myślę, że oprocentowanie spadnie. Kolejny miesiąc z rzędu inflacja jest bardzo niska. Decyzja RPP o stopach procentowych ma być już na początku września - więc niedługo poznamy odpowiedź

   Usuń
 3. Czyli kiedy przelać z bgz do swojego i z powrotem? Bo już kilka razy przedluzali promocje, a nie do konca rozumiałem ten zpis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chwilę przed końcem promocji. W tym przypadku promocja jest do 25.11.2014 r co oznacza że na ten dzień najlepiej mieć 0 zł :) Jeśli promocja zostanie przedłużona na podobnych zasadach jak to bywa od wielu miesięcy, wracasz z kasą do Optimy i cieszysz się wyższym oprocentowaniem na nowe środki

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...