czwartek, 28 kwietnia 2016

Wealth Solutions: Inwestycje alternatywne

Gdy lokaty przestają przynosić wysokie zyski, na giełdzie też trudno wycisnąć wysokie zwroty z inwestycji pojawiają się spece od inwestycji alternatywnych.
Do tej pory oznaczało to przede wszystkim inwestycje w działa sztuki, alkohol, przedmioty kolekcjonerskie (np monety). Wealth Solutions (od wielu lat specjalizujący się w inwestycjach alternatywnych) wpadł na pomysł jak mogą zarobić na drogich i starych alkoholach - muszę przyznać, że jak dla mnie pomysł zabawny.


Firma wpadła na pomysł, żeby kupować najstarsze alkohole i umieszczać dosłownie kropelkę trunku w zegarkach:) Oczywiście nie są to byle jakie chińskie zegarki, tylko zegarki szwajcarskie. W swojej serii mieli już zegarek z koniakiem (koniak Gautier z 1762 r. - najstarszy koniak sprzedany dotychczas na rynku aukcyjnym). Teraz możecie kupić zegarek z rumem (Harewood Rum z 1780 r, czyli najstarszy rum na świecie). Warto się spieszyć bo oferta ograniczona - tylko do 100 szt :)

Ciekawe czy te zegarki należy traktować jako przedmiot kolekcjonerki którego  wartość ma rosnąć. Jedno jest pewne, jak wartość spadnie, to nawet alkoholu w środku nie wystarczy żeby sobie poprawić humor procentami ;)

7 komentarzy:

 1. zdecydowanie wolę alkohole konsumpcyjne niż inwestycyjne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. zużyli na zegarki może z 50-100 ml, ciekawe co zrobili z resztą

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na zainwestowanie dużych pieniędzy w takie alternatywne formy inwestowania to zdecydowanie będzie to lepsza forma inwestycji od wpłacenia gotówki na lokatę. W ostatnich latach oprocentowanie lokat mocno spadło i o ile kiedyś dało się osiągnąć nawet 6% w skali roku, to teraz 3% w skali roku to maksimum..

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakładając firmę warto pamiętać o tym, żeby każda inwestycja była przemyślana. Nie za każdym razem człowiek jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się później, chodzi o sytuację na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, warto o tym pamiętać. Inwestowanie dużych pieniędzy wiąże się z ryzykiem w każdym przypadku. Chociaż alkohol zawsze jest i będzie w cenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakładając firmę warto pamiętać o tym, żeby każda inwestycja była przemyślana, jednak w realnym świecie wygląda to zgoła inaczej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...