poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Getin Bank: Lokata 2,6%

Rada Polityki Pieniężnej ostatni raz obniżyła stopy procentowe ponad rok temu. Niestety inna tendencja jest w bankach, tu przez cały czas oprocentowanie spada i znalezienie lokaty z przywoitym oprocentowaniem staje się coraz trudniejsze.


e-Lokata na Nowe Środki


Lokata zakładana jest na 4 miesiące i żeby ją założyć nie jest potrzebne konto osobiste w Getin Banku. Jest pewna wada oferty, to oferta tylko na nowe środki, czyli nadwyżkę powyżej salda środków złotowych w Getin Noble Banku SA  na 31.01.2016 r. Nowi klienci Getin Banku mają łatwiej, bo wszystkie środki będą nowe. Dotychczasowi klienci powinni zalogować się do bankowości elektronicznej. Podczas składania wniosku o e-Lokatę na Nowe Środki - IV edycja pojawi się informacja o tym czy mamy nadwyżkę ponad stan na ten dzień, czy też nie


U mnie kwota jest ujemna, bo zakończyło mi się trochę lokat a kasę przelałam do innych banków. Żeby móc założyć lokatę na nowe środki, musiałabym najpierw uzupełnić różnicę, niestety ta część lokaty byłaby oprocentowana wg standardowego oprocentowania wynoszącego 2,1%, a dopiero nadwyżka byłaby oprocentowana po 2,6%.

Minimalna kwota na jaką można założyć lokatę to 500 zł, nie ma ograniczeń w maksymalnej kwocie lokaty ani w liczbie zakładanych lokat. Dla własnego bezpieczeństwa warto trzymać w danym banku nie więcej niż maksymalną kwotę gwarantowaną przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (równowartość 100 000 euro).

Załóż e-Lokatę na nowe środki >>

Karta Produktu

2 komentarze:

  1. Fajny to był blog ale ostatnio coś mało wpisów. Coś się stało? Autorko napisz bo się martwię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. z czasem krucho... podatek bankowy też dobrze nie wpłynął na promocje - jakoś ich mniej ostatnio

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...