środa, 6 kwietnia 2016

mBank: eKonto + 600 zł

Wiele osób żartuje sobie, że w mBanku to konto mają już wszyscy (nawet ich dziadkowie) ale sama wśród moich najbliższych znajomych mam osoby które nie mają tam rachunku i co więcej nigdy nie były klientami mBanku.
Między innymi dla takich osób (choć nie tylko) jest opis promocji.

Promocja jest o tyle fajna, że zyskać można podwójnie. W kumulacji promocji możemy dostać 100 zł od Money.pl oraz 500 zł od mBanku.

Zasady promocji Money Mania - premia 100 zł


Promocja skierowana jest do nowych klientów, lub osób które wracają po przerwie, bo z promocji wykluczone są osoby które po 1 października 2015 posiadały jakikolwiek produkt w mBanku.

Żeby założyć wniosek o promocyjne konto trzeba mieć lub założyć profil na stronie promocji (promocja organizowana przez portal Money.pl). Następnie do 10 maja 2016 r złożyć wniosek o konto z tej właśnie strony.

Do 21 maja 2016 r trzeba podpisać umowę o konto. Umowę można podpisać w oddziale mBanku, w placówkach Aspiro lub korespondencyjnie przez kuriera. Jest też opcja "podpisania" umowy przelewem aktywacyjnym z własnego rachunku w innym banku (przelew trzeba zrobić od razu po wypełnieniu wniosku). Jest to najszybsza forma, jednak czasem okazuje się problematyczna - zdarza się że przelew jest odrzucany bo zapomnieliśmy poinformować bank o zmianie np adresu... Tę formę polecam osobom które są pewne, że wszystkie dane będą się zgadzać.

Do 10 czerwca 2016 r należy "wykonać  5 transakcji na dowolną kwotę inicjowanych przez klienta. Przez transakcję inicjowaną przez klienta rozumie się płatność kartą, przelew na konto w innym banku lub płatności internetowe zaksięgowane na otwartym Koncie.
Wypłata z bankomatu i przelewy z konta na rachunki prowadzone w mBanku nie będą brane pod uwagę. Nie będą brane pod uwagę płatności anulowane"


Jest to jeden z najbardziej banalnych warunków jakie widziałam. Bo z regulaminu wynika, że mogą być to nawet przelewy po 1 zł na nasze konto w innym banku. Oznacza to, że na spełnienie tego warunku nie musimy czekać do momentu otrzymania karty.

Do 10 czerwca 2016 r musimy też uzupełnić na stronie promocji dane niezbędne do wypłaty premii (między innymi numer naszego konta w mBanku).

O tym, czy należy nam się premia dowiemy się do 21 czerwca 2016r, a premia 100 zł zostanie przelana na założone konto do 1 lipca 2016 r. Konto w tym dniu musi być aktywne.

500 zł od mBanku


W promocji MoneyMania wnioskujemy o konto w taryfie standard w promocji "Zyskuj z eKontem". Dzięki temu oprócz premii 100 zł, możemy dostać dodatkowe 500 zł zwrotu od mBanku.

Z ważniejszych rzeczy które można przeoczyć, składając wniosek o konto musimy zaznaczyć że chcemy kartę do konta oraz zaakceptować regulamin "mOkazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku".

Premia od mBanku  będzie wypłacana transzami:

Premia 10 zł będzie wypłacona, jeśli w ciągu 24 godzin od otwarcia rachunku pobierzemy i aktywujemy aplikację mobilną. Apka dostępna jest na urządzenia z oprogramowaniem Android, iOS i Windows Phone. Moim zdaniem najfajniejsza aplikacja bankowa na rynku.

Premia 250 zł za transakcje i wpływy będzie rozbita na 5 premii po maksymalnie 50 zł. Premia naliczana jest jako zwrot od płatności wykonanych kartą do konta (zwrot 2%) lub przez system BLIK (zwrot 4%).
Aby zwrot został naliczony niezbędne jest wykonanie płatności na sumę co najmniej 250 zł miesięcznie. Transakcje (zarówno kartą, jak i BLIKiem) muszą być wykonywane w punktach handlowo-usługowych i rozliczane w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym je wykonano. Transakcje nie mogą być anulowane.

Łatwo policzyć, że aby dostać maksymalną premię musimy w miesiącu wydać min 1250 zł płacąc wyłacznie BLIK lub 2500 zł płacąc wyłącznie kartą (lub kwotę pomiędzy, jeśli będziemy łączyć rodzaje płatności).

Żeby ta premia za dany miesiąc została naliczona, musimy także min 1 raz w danym miesiacu zalogować się do aplikacji mobilnej oraz na nasz rachunek musi wpłynąć jednorazowo min 1000 zł (nie musi być to wynagrodzenie a może być to przelew z naszego konta w innym banku).

Premia 240 zł będzie wypłacona osobom, które spełniły warunki do wypłaty premii 10 zł za aplikację oraz premii miesięcznych za transakcje i wpływy.

Ile kosztuje konto


To już nie jest konto "za absolutne 0 zł", ale w dalszym ciągu podstawowe rzeczy możemy mieć darmowe:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez dodatkowych warunków)
 • 0 zł za przelewy w PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za kartę do konta jeśli dokonamy co najmniej 5 płatności kartą miesięcznie, w przeciwnym przypadku 4 zł
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash

Czy warto mieć konto w mBanku? Moim zdaniem tak :) Czasem narzekam ale już z 10 lat mam tam konto i nie myślę o zamknięciu (choć przyznaję się, że karty do konta już się pozbyłam).

Załóż konto i zyskaj 600 zł premii>>

Regulamin promocji Money Mania
Regulamin promocji mBank
Tabela Opłat i prowizji

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. nie ma. Co zrobisz z kontem po otrzymaniu premii to już Twoja sprawa

   Usuń
 2. wysłałem wniosek ale nie widzę żeby zmienił się status. Dziwne o tyle, że mam potwierdzenie od mbanku że wnioske o konto do nich wpłynął

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podobno tak się dzieje gdy wybierze się potwierdzenie przelewem, i statusy mają się zmieniać z opóźnieniem

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...