czwartek, 11 lutego 2016

eurobank: Lokata 3 razy lepsza

Eurobank usiłuje przyciągnąć do siebie nowych klientów ofertą lokaty 3 x lepszej. Czy ona aż 3 razy lepsza to kwestia dyskusyjna. Oprocentowanie 3% (z możliwością ekstra bonusa) sprawia, że przy aktualnych stawkach na rynku lokat, warto przyjrzeć się tej ofercie.


Zacznę od wad. Żeby założyć lokatę, trzeba załozyć konto. Nie może być to nasze stare konto w eurobanku, bo oferta jest tylko dla nowych klientów (lub powracających po rocznej przerwie).
W czasie trwania promocji czyli do 30 kwietnia 2016 roku należy założyć konto w pakiecie Classic, Active, Prestige. Promocyjną lokatę będziemy  mogli założyć np przez bankowość internetową czy też mobilna przez 30 dni od założenia konta, jednak nie później niż do 30.04.2016 r.

Nietypową rzeczą jest sposób naliczenia odsetek - bank naliczy je z góry, tzn że już w dniu założenia lokaty na nasze konto wpłyną odsetki pomniejszone o podatek. Od razu nasuwa się pytanie, co w przypadku jeśli lokatę zerwiemy. Bank w takiej sytuacji pomniejszy sobie kapitał lokaty o zapłacone nam wcześniej odsetki.

Parametry Lokaty trzy razy lepszej


  • oprocentowanie stałe - 3% w skali roku
  • okres trwania lokaty - 3 miesiące
  • kapitalizacja - na początku okresu lokaty 
  • minimalna kwota lokaty - 200 zł 
  • maksymalna kwota lokaty - 30 000 zł
  • konieczność założenia konta osobistego w eurobanku
  • bonus za zapewnienie wpływu dochodów
Lokata zostanie założona jako lokata odnawialna. Odnowi się z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia (czytaj - niższym).

Bank chce pozostać aktywne konta, a nie tylko ściągnąć "wyjadaczy lokat". Osobom które w pierwszym trzymiesięcznym okresie trwania lokaty zapewnią choć jeden wpływ wynagrodzenia ("z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, emerytury lub renty zlecony przez podmiot zobowiązany do jego wypłaty"), bank dopłaci bonus w wysokości 1% odsetek od wysokości wartości początkowej lokaty. Upraszczając, odsetki za pierwsze 3 miesiące będą porównywalne do lokaty oprocentowanej nie na 3% ale na 4% w skali roku.


Konta w eurobanku


Konto może być darmowe, jeśli zapewnimy odpowiednie wpływy lub trzymamy w eurobanku sporo kasy, pożyczyliśmy od banku kasę, lub aktywnie korzystamy z karty kredytowej. Ponieważ chyba najłatwiejszy do spełnienia jest warunek zapewnienia wpływów, to zamieszczam uproszczone porównanie kont ze strony eurobanku

Załóż lokatę trzy razy lepszą >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...