poniedziałek, 8 lutego 2016

BGŻ Optima: Zmiany w bankowości i zmiana oferty

W BGŻ Optima nastąpiła zmiana systemu bankowego. Osoby które miały konto w BNP Paribas po zalogowaniu zobaczą znajome znajomy widok bankowości Pl@net.
Bank jest chyba tak mocno zajęty przepinaniem systemu, że zapomniał zaktualizować stronę bgzoptima.pl. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że promocyjne oprocentowanie 2,8% trwa nadal, bo takie grafiki są umieszczone na stronie banku, jednak gdy wejdziemy w tabele oprocentowania okazuje się, że niestety już nie.

2. Po dniu 5 lutego 2016 r. „Nowe Środki” podlegają oprocentowaniu według standardowych stóp procentowych w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą Oprocentowania.
3. Po dniu 5 lutego 2016 r. „Pozostałe Środki” podlegają oprocentowaniu według standardowych stóp procentowych w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą Oprocentowania.


Zgodnie z tabelą, aktualnie wszystkie środki na standardowym koncie BGŻ Optima objęte są stawką 1,5%


Tym bardziej zdziwiło mnie, że po zalogowaniu zobaczyłam u siebie stawkę 1,8%. Usiłowałam dodzwonić  się na infolinie banku, ale dziś to jest niewykonalne, pewnie mnóstwo osób ma problemy z aktywowaniem dostępu do nowego systemu.


Aktualizacja 09.02.2016

Już są nowe stawki. Od dziś to 2,7% dla Nowych Środków do 100 000 zł oraz 1,9% dla nadwyżki powyżej 100 000 zł (oprocentowanie promocyjne, stałe w skali roku). Dniem odniesienia jest stan środków na koniec 8 lutego 2016 r. Nowe stawki obowiązują do 7-go kwietnia 2016. Oprocentowanie starych środków dla kwoty poniżej 150 000 wynosi 1,5% (powyżej tej kwoty obowiązuje stawka 1,8% i ta stawka obowiązuje do 10 marca). W bankowości już widać poprawne stawki.
Nowa tabela oprocentowania.

Aktualizacja 13.02.2016

Chyba było sporo zgłoszeń do banku dotyczących prezentowanego oprocentowania, bo w systemie bankowości pojawiła się wiadomość

Uprzejmie informujemy, iż w związku z problemami technicznymi, stawki oprocentowania dla Rachunku Głównego widoczne w systemie bankowości internetowej, mogą przybierać nieprawidłowe wartości. Błędna informacja dotyczy Klientów, którzy od dnia 9 lutego 2016r. do momentu przywrócenia publikacji prawidłowych wartości w systemie, nie będą posiadali na Rachunku Głównym Nowych Środków. Pragniemy jednocześnie zapewnić, iż odsetki są naliczane właściwie, zgodnie z Tabelą Oprocentowania z dn. 9 lutego 2016r.

Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem publikacji prawidłowych wartości i przepraszamy za ewentualnie utrudnienia. Poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie o przywróceniu publikacji prawidłowych wartości oprocentowania.

Aby zrekompensować zaistniałe niedogodności w przypadku publikacji wyższej stawki, niż stawka należna Klientowi zgodnie z aktualną Tabelą Oprocentowania zostanie naliczone oprocentowanie wg stawki korzystniejszej dla Klienta tj. wg stawki widocznej w systemie: 1,9% w skali roku (za okres, w którym stawka była wyświetlana w systemie).

Zespół BGŻOptima

8 komentarzy:

 1. mogło być gorzej, np kasa na koncie mogła przestać być widoczna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie wczoraj też było 1,8%
  Dziś już 1,5%, ale dobrze że kilka dni temu wyczyściłem konto praktycznie do zera to wracam dziś "z nowymi starymi środkami"

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dziś w BGŻOptima obowiązuje nowa promocja. Nowe środki do kwoty 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym BGŻOptima będą oprocentowane na 2,7 proc. w skali roku. Natomiast kwoty powyżej 100 tys. zł będą oprocentowane na 1,9 proc. BGŻOptima proponuje też atrakcyjne oprocentowanie na środki już zgromadzone. Szczegóły można znaleźć tutaj: https://www.bgzoptima.pl/__data/assets/pdf_file/0020/2747/TabelaBGZOptima_9.02.2016.pdf

  Zespół Prasowy BGŻOptima

  OdpowiedzUsuń
 4. 10 lutego przelałam do BGŻ Optimy kasę (kwota mniejsza niż 100 tys., wcześniej miałam tam grosze), a widzę w systemie transakcyjnym, że oprocentowanie dla tych nowych środków wynosi 1,9% zamiast promocyjnego 2,7%.

  Ktoś ma podobnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam tak samo, może jeszcze pracują nad tym systemem
   Wiele kasy jeszcze nie przelałem, więc różnica w oprocentowaniu w razie czego boli mniej

   Usuń
  2. No mam nadzieję, że to taka "skucha" nowego systemu, chwilowa oczywiście.

   Usuń
  3. już nie pokazują oprocentowania, ale odsyłają do tabeli.
   Lepsze takie rozwiązanie niż wprowadzanie w błąd...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...