wtorek, 8 lipca 2014

Meritum Bank: lokata 3,8%


W ofercie Meritum Banku znajduje się lokata z oprocentowaniem 3,8%. Po wczorajszej obniżce oprocentowania w FM Banku (wpis o lokacie Smart 3,8% jest już nieaktualny), lokata zaczyna wyglądać dość sensownie, tym bardziej, że analitycy oczekują kolejnej obniżki stóp procentowych. Jeśli przewidywane są obniżki stóp, warto zainteresować się lokatami z dłuższym terminem oszczędzania.

Parametry lokaty


Lokata Internetowa 3,8% jest standardową roczną lokatą. Jest to o tyle istotne, że w przypadku ostatnich dobrych lokat w Meritum, musieliśmy wpłacić na depozyt nowe środki - tu mogą być pieniądze już trzymane w tym banku.
 • Okres lokaty: lokata na 12 miesięcy
 • Oprocentowanie stałe 3,8% w skali roku
 • Kapitalizacja odsetek na koniec okresu trwania lokaty
 • Minimalna kwota 1 000 zł 
 • Brak maksymalnej kwoty 
 • Brak ograniczenia w liczbie lokat
 • 100% online. Bez konieczności otwierania konta
Jeśli ktoś preferuje krótszą lokatę,  to w ofercie znajduje się także Lokata Internetowa na 6 m-cy z oprocentowaniem 3,7% w skali roku.
 

Jak założyć lokatę


Lokatę zakładamy przez Internet, wypełniając wniosek na stronie Meritum. Składając wniosek podajemy w nim między innymi numer z jakiego zostanie zasilona lokata (na ten numer bank zwróci nam pieniądze po zakończeniu lokaty). Na podany przez nas adres email przyjedzie potwierdzenie złożenia wniosku, wraz z numerem na który należy dokonać wpłaty. Na zasilenie rachunku lokaty mamy 5 dni od daty wysłania wniosku.

Lokaty w Meritum Bank objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

3 komentarze:

 1. Zastanawiałam się nad lokatą jednodniową ale nie wiem czy się opłaca przy niewielkich oszczędnościach. Może faktycznie lepiej rozejrzeć się za tradycyjną lokatą terminową na kilka miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lokaty jednodniowe są fajne, ale... trzeba pamiętać o tym, żeby je odnawiać/zakładać każdego dnia

   Usuń
 2. Szukam posiadacza konta w Meritum Banku, który poleci mi jego założenie i zechce podzielić się fifty-fifty z tego tytułu. :) jmg (dot) g (kropka) pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...