wtorek, 10 listopada 2015

Aliexpress: Global Shopping Festival

Dziś miało być o wspominanej przez Was promocji BZ WBK, ale nie będzie :)
Chwilę przed wyjściem z pracy rozmawiałam z koleżankami o robieniu zakupów przez internet. Jak zwykle są zwolennicy i są przeciwnicy. O ile Allegro jest u nas dość popularne, to serwisy zagraniczne znacznie mniej. Ostatnimi czasy wśród moich znajomych na popularności zyskuje serwis Aliexpress.com (Alibaba) umożliwiający robienie zakupów w... Chinach :)
Jutro tj 11-go listopada serwis ten organizuje Global Shopping Festival i sporo rzeczy będzie można kupić w obniżonych cenach.

Większość opisów produktów jest w języku angielskim (czasem też po chińsku lub/i po rosyjsku). Bardzo często decydując się na zakup mamy możliwość skorzystanie z Free Shipping czyli bezpłatnej dostawy do Polski. Najczęściej odbywa się to pocztą chińską, więc trzeba liczyć że przesyłkę dostaniemy za ok miesiąc (przynajmniej jak ja zamawiam to towary średnio przychodzą po 3-4 tygodniach). Co się stanie jeśli towar nie dojdzie? Jeśli po 60 dniach nadal nie mamy swojego zamówienia to zgłaszamy że przesyłka nie przyszła i dostaniemy zwrot kasy (ja takiej sytuacji jeszcze  miałam).

Na zachętę, nowi klienci mogą dostać kupon 2$ na zakupy za kwotę min 19$.


Nie będę ściemniać, elektroniki nie odważyłabym się kupić :) Chociaż mam kolegów, którzy sprowadzali tablety czy też smartfony i byli bardzo zadowoleni ze swoich zakupów. Na ciuchy też trzeba uważać, bo chińska rozmiarówka jest trochę inna niż europejska (ich M to nasze XS/S). Warto więc dokładnie czytać opisy i komentarze pod produktem oraz patrzeć na liczbę pozytywnych komentarzy wystawionych sprzedawcy.

Być może ktoś z Was zapragnie kupić np skarpety z Mikołajem? ;) Tak, to już ten czas kiedy trzeba myśleć o kupnie prezentów...


Udanych zakupów, ja już swoją listę rzeczy do kupienia mam zrobioną :)

2 komentarze:

  1. Kupowałem już smartfona, drobne ciuchy, obuwie sportowe i inne drobiazgi i jak na razie super. Ceny niższe, ciekawa oferta, czeka się ok. 3 tygodni. Paczkę można śledzić i dostarcza do domu Poczta Polska.

    OdpowiedzUsuń
  2. zamówione 11-go i dziś przyszła przesyłka, jak dla mnie super. Szkoda że wcześniej nie znałem tego serwisu

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...