czwartek, 12 maja 2016

Credit Agricole: 250 premii za przeniesienie konta

Zwykle w maju Credit Agricole rozpoczynał promocję w której dawał nawet 1000 zł za aktywne korzystanie z konta. W tym roku jest zmiana i to zmiana która mnie rozbawiła. Nowa promocja nosi nazwę "Przenieś konto z gwarancją satysfakcji". Bank będzie dawał 250 zł za przeniesienie do nich ROR i 100 zł za rezygnację jeśli będziemy niezadowoleni z nowego rachunku. Za to jeszcze banki nie płaciły :)

Zasady promocji


Czasem zdarza się, że skorzystaniu z promocyjnej oferty konta i wyciśnięciu z oferty wszystkiego co się dało zostaje nam rachunek który nie jest nam już potrzebny. Teraz jest świetny moment na pozbycie się takie konta i jeszcze na zgarnięcie premii.


Promocja Credit Agricole tradycyjnie przeznaczona jest dla nowych klientów lub osób wracających po rocznej przerwie
"W promocji nie może uczestniczyć osoba fizyczna, która w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy."

Żeby otrzymać 250 zł premii musimy do 31 lipca 2016 r musisz spełnić następujące warunki:
 • Otworzyć konto (jest to możliwe tylko w placówce banku).
 • Złożyć wniosek o wydanie karty.
 • Złożyć wniosek o przeniesienie konta wraz z pełnomocnictwem (można to zrobić w momencie podpisania umowy o konto lub maksymalnie tydzień po podpisaniu umowy)
 • Zapewnić stałe wpływy na konto i podpisać "Zlecenie przekazywania środków" - nasze wynagrodzenie (emerytura, renta, zasiłek, stypendium) w kwocie min 1500 zł. Wpływy należy zapewnić przez min 3 następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy wpływ na konto powinien zasilić rachunek najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po dniu otwarcia konta.

Gwarancja satysfakcji


Oprócz 250 zł za przeniesienie konta, bank jest skłonny zapłacić nam dodatkowe 100 zł, jeśli uznamy że konto nie spełniło naszych oczekiwań.
W tym przypadku, konieczne będzie spełnienie dodatkowych wymogów:
 • stałe wpływy musimy zapewnić przez min 6 następujących po sobie miesięcy kalendarzowych
 • "nie wcześniej niż w siódmym, lecz nie później niż w ósmym miesiącu kalendarzowym od dnia otwarcia Konta" w Credit Agricole musimy złożyć w innym banku wniosek z pełnomocnictwem do przeniesienia naszego rachunku z Credit Agricole do innego banku oraz wypełnimy formularz dostępny w oddziałach CA oraz na stronie z opisem przyczyn niezadowolenia z ROR.
Nie wiem jaka idea przyświecała osobie która wymyślała promocję, moim zdaniem jest to nic innego jak proszenie się o zamykanie kont... Do niedawna najoczywistszą przyczyną niezadowolenia mógł być brak bankowości mobilnej, jednak kilkanaście dni temu Credit Agricole wreszcie zawitał w XXI wieku i bankowość mobilną już ma ;)

Ile kosztuje konto


Uwzględniając warunki promocji, najbardziej optymalnym wybór to założenie Konta PROSTOoszczędzającego Plus (to nie jest konto oszczędnościowe tylko zwykły ROR o dziwnej nazwie).
 • 0 zł za prowadzenie konta jeśli zapewnimy wpływy min 1500 zł miesięcznie (w przeciwnym wypadku opłata miesięczna 9,90 zł)
 • 0 zł za kartę do konta jeśli zapewnimy wpływy min 1500 zł miesięcznie oraz wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na min 500 zł (w przeciwnym wypadku opłata miesięczna 7,90 zł)
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów poza granicami Polski (do 31.12.2016 r)


Regulamin promocji 
Tabela Opłat i Prowizji

2 komentarze:

 1. W Millenium pojawiła się 3 edycja promocji 360zł/6mc z trochę zmienionym regulaminem (2% i 5%).

  OdpowiedzUsuń
 2. Banki coraz bardziej rozpieszczają swoich klientów. Trzeba przyznać, że miło z ich strony i było to do przewidzenia. Nie mniej Credit Agricole przeszło najśmielsze oczekiwania z rekompensatą 100 zł za ew. niezadowolenie z konta. Idzie nowa jakość usług :D :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...